Participări și rezultate obținute la activitățile sportive (2009-2018)

Participări și rezultate obținute la activitățile sportive (2009-2018)

În cei 9 ani de activitate sportivă, elevii Școlii Gimnaziale Pro Ingenio au obținut peste 80 de trofee și 500 de medalii  pentru activitatea lor sportivă.

"Mișcarea dă valoare anilor!"

"Niciodată să nu renunți la visurile tale, deoarece în sport acestea devin realitate." 

"Only you are the limit, talent is only the beginning. God gives you the power to do the rest."

"Amintirile de pe terenul de sport sunt neprețuite!"

Andrei Manu - prof. coord. Catedra de Educație Fizică și Sport & Club Lions

Cristian Marin - prof. coord. Catedra de Educație Fizică și Sport & Club Lions

 

 

 

 

 

 

 

Participările și rezultatele obținute sunt următoarele:

An

Lună

Organizator

Denumire campionat/ eveniment

Premiul obținut

Probă

Observații

2017

 Aprilie  Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Iepurașului -  Fotbal Ediția III
 Aprilie  Cambridge International School  Cambridge Grand Prix 5 medalii Atletism Ediția VIII
 Aprilie  Școala Gimnazială Pro Ingenio Spring Cup Football  Locul I  Fotbal  Ediția III
Mai Școala Europeană București  Junior Handbal Cup Locul I Handbal -
 Iunie Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cros-ul  Familiei Pro Ingenio - Cros  Ediția IV
 Octombrie  Școala Europeană București S.E.B Cup Locul I

Locul II

Fotbal  Categorii: U10, U12

2016

 Ianuarie  Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Pro Ingenio - Colectiv Tribute  - Fotbal -
Aprilie  Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Iepurașului  - Fotbal Ediția II
 Aprilie  Școala Gimnazială Pro Ingenio Spring Cup Football Locul I Fotbal  Ediția II
Iunie  Școala Gimnazială Pro Ingenio Cros-ul  Familiei Pro Ingenio  -  Cros  Ediția III
 Noiembrie  Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Tăticilor  - Fotbal  Ediția VII
 Iunie  Școala Europeană București  S.E.B Cup Locul II

Locul III

Fotbal Categorii: U9, U13
Decembrie Școala Gimnazială Pro Ingenio Football Winter Cup  Locul I x 2 Fotbal -

2015

 Martie Tonus Handball Club  Cupa Tonus  Locul IV  Handbal - profesioniști  -
Aprilie Școala Gimnazială Pro Ingenio Cupa Iepurașului  - Fotbal Ediția I
 Mai Școala Americană  A.I.S.B - Football Cup  Locul I x 2  Fotbal  -
 Iunie Școala Europeană București  S.E.B Cup Locul I x 3

Locul II

 Fotbal Categorii: U8, U10, U12, U14
 Iunie  Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cros-ul Familiei Pro Ingenio  -  Cros  Ediția II
 Mai Inspectoratul Școlar Județean Ilfov Olimpiada Națională a Sportului Școlarr  Locul I  Fotbal  Primar
 Octombrie Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Tăticilor  -  Fotbal  Ediția VI
 pe tot parcursul anului  Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Toamnei  -  -  Interclase

2014

 Ianuarie Fundația Internațională British School of Bucharest  F.I.B.S Friendly Cup  Locul I  Fotbal  -
 Februarie Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Pro Ingenio  -  Handbal  Primar
 Aprilie Tonus Handball Club  Cupa Tonus  Locul I  Handbal  -
 Aprilie  Cambridge International School  Cambridge Grand Prix  8 medalii  Atletism

 Ediția II

 Aprilie Inspectoratul Școlar Județean Ilfov Olimpiada Națională a Sportului Școlar  Locul I - fete

Locul II - băieți

 Fotbal  Primar
 Mai  Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Pro Ingenio  Locul I x 3  Fotbal  Catefgorii: U9, U11, U13
 Mai Fundația Internațională British School of Bucharest  F.I.B.S Swimming Cup  Locul 2  Înot  14 medalii
 Iunie  Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cros-ul Familiei Pro Ingenio  -  Cros  Ediția I
 Iunie Școala Europeană București  S.E.B Cup  Locul II x 2  Fotbal  -
 Iulie  C.S.A Steaua București  -  -  Înot  -
 Octombrie Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Tăticilor  -  Fotbal  Ediția V
 Noiembrie Școala Gimnazială Pro Ingenio  Move Week  -  Săptămâna mișcării -
 Noiembrie  Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Toamnei  Locul I x 2  Fotbal  -
 Decembrie Liceul Teoretic "Ioan Petruș" Otopeni   Cupa Ioan Petruș  6 trofee  Baschet, Handbal, Fotbal  Ediția IV

2013

 Februarie Inspectoratul Școlar Județean Ilfov Olimpiada Națională a Sportului Școlar  Locul I  Handbal  Gimnaziu
 Martie Inspectoratul Școlar Județean Ilfov Olimpiada Națională a Sportului Școlar  Locul IV  Baschet  Gimnaziu
 Martie Cambridge International School  Cambridge Grand Prix  Locul II x 2

Locul III x 2

 Atletism  4 medalii
 Mai  Mark Twain International School  Mark Twain Grand Prix  Locul I x 3

Locul II

Locul III

 Atletism  5 medalii
 Iunie  Școala Europeană București  S.E.B Cup  Locul I - gimnaziu

Locul III - primar

 Fotbal  -
 Iulie C.S.A Steaua București  -  -  Înot  -
 Octombrie  Școala Gimnazială Pro Ingenio  Cupa Tăticilor  -  Fotbal  Ediția IV
 Noiembrie Școala Gimnazială Pro Ingenio  Move Week  -  -  Săptămâna mișcării
 Noiembrie  Liceul Teoretic "Ioan Petruș" Otopeni  Cupa Ioan Petruș Locul II

Locul III x 2

Fotbal Ediția III

2012

Februarie

Școala Gimanzială Pro Ingenio

Pro Ingenio Baschet Cup

-

Basket

Amical

Martie

 Inspectoratul Școlar Județean Ilfov

Olimpiada Națională a Sportului Școlar

Locul III

Basket

-

Martie

 Liceul Teoretic "Doamna Chiajna"

Cupa Primăverii

Locul I - echipe

Tenis de masă

-

Aprilie

 Școala Gimnazială Pro Ingenio

Cupa Tăticilor

-

Fotbal

Ediția II

Aprilie

Inspectoratul Școlar Județean Ilfov Olimpiada Națională a Sportului Școlar

 Locul I - Fete

Locul II - Băieți

Fotbal

-

Mai

 DJTS Ilfov

Cupa Balonul de Aur

Locul I - Fete

Locul II & Locul III - Băieți

Fotbal

-

Mai

  Fundația Internațională British School of Bucharest

F.I.B.S Swimming Cup

14 medalii

 Înot

-

Iunie

Liceul Teoretic "Ioan Petruș" Otopeni

Cupa Micului Baschetbalist

Locul I - Băieți

Locul II - Fete

Basket

-

Septembrie

Școala Gimnazială Pro Ingenio

Cupa Tăticilor

-

Fotbal

Ediția III

Noiembrie

 Școala Gimnazială Pro Ingenio

Cupa Toamnei

Locul I - Fete

Locul II - Băieți

Fotbal

-

Decembrie

  Cambridge International School

Cambridge Best Cup

Locul I

Fotbal

-

Decembrie

 Liceul Teoretic "Ioan Petruș" Otopeni

Cupa Ioan Petruș

Locul I -primar x 2

Locul II

Locul III x 2

Fotbal

Ediția II

2011

Ianuarie

Predeleanu Ski Team

Curs ski

-

Ski

-

Martie

Inspectoratul Școlar Județean Ilfov

Olimpiada Națională a Sportului Școlar

Locul IV

Basket

-

Aprilie

Fundația Internațională British School of Bucharest

F.I.B.S - Swimming Cup

5 medalii

Înot

-

Aprilie

Inspectoratul Școlar Județean Ilfov

Olimpiada Națională Sportului Școlar

-

Cros

5 elevi

Aprilie

Inspectoratul Școlar Județean Ilfov

Olimpiada Națională Sportului Școlar

Locul II - individual

Tenis de masă

-

Mai

Școala Americană

A.I.S.B Friendly Cup

-

Fotbal

Amical

Iunie

 Academia de Fotbal Sport Team București

Cupa Juniorul

Locul I

 Fotbal

-

Iulie

Happy Planet Kids

Cupa Delfinașului

-

Înot

Ediția II

Septembrie

Școala Gimnazială Pro Ingenio

Cupa Tăticilor

-

Fotbal

Ediția I

Noiembrie

 Cambridge International School

Cambridge Best Cup

Locul 2

Fotbal

-

Decembrie

 Școala Gimnazială Pro Ingenio

Cupa Pro Ingenio

-

Handbal

Ediția II

2010

Ianuarie

 Fundația Internațională British School of Bucharest

F.I.B.S - Swimming Cup

12 medalii

Înot

 

Ianuarie

 Predeleanu Ski Team

Curs schi

-

Ski

-

Aprilie

 Happy Planet Kids

Cross Gura Diham

-

Cros

-

Iulie

Happy Planet Kids

Cupa Delfinașul

-

Înot

Ediția I

Noiembrie

 Școala Gimnaizală Pro Ingenio

Cupa Pro Ingenio

-

Handbal

Ediția I

2009

Aprilie

Școala Americană

A.I.S.B - Football Cup

Locul 2 - ciclul primar

Fotbal

-

Mai

 Fundația Internațională British School of Bucharest

F.I.B.S - Swimming Cup

Locul 1

Înot

11 medalii

Mai

Happy Planet Kids

HPK-Ping-Pong Cup

-

Tenis de Masă

-

Iunie

Academia de Fotbal Sport Team București

Sport Team Cup

Locul 1

Fotbal

-

No Comments

Post a Reply