REZULTATE OLIMPIADE AN SCOLAR 2015-2016

REZULTATE OLIMPIADE AN SCOLAR 2015-2016

  • Olimpiada de LIMBA FRANCEZA etapa locala
  1. Tanase Ioana clasa a VIII-a B               9 puncte  (calificata la faza judeteana)
  2. Mihai Theodora clasa a VIII-a B8,9 puncte (calificata la faza judeteana)

 

  • Olimpiada de LIMBA ENGLEZA etapa locala
  1. Oztaysi Deniz clasa a VII-a A 96 puncte
  2. Tanase Daria clasa a VII-a A    93 puncte
  3. Monoranu Andreea clasa a VII-a A 92 puncte
  4. Iordache Bogdan clasa a VII-a A 91 puncte
  5. Paun Tudor clasa a VII-a A 91 puncte

 

  • Olimpiada de FIZICA etapa locala
  1. Iordache Bogdan clasa a VII-a A8 puncte

 

  • Olimpiada de GEOGRAFIE etapa locala
  1. Cantemir Malina clasa a VIII- a9,60 puncte (calificata la faza judeteana)

 

  • Concurs National ,,Mica Olimpiada de GEOGRAFIE TERRA’’ etapa locala
  1. Balas Vlad clasa a V-a A    9 puncte (calificat la etapa judeteana)
  2. Lerescu Victor clasa a VI-a A 9,10 puncte (calificat la etapa judeteana)
  3. Constantin Mario clasa a VI-a A8,20 puncte (calificat la etapa judeteana)
  4. Mihalache Sara clasa a VII-a A9 puncte (calificat la etapa judeteana)
  5. Tanase Daria clasa a VII-a A8 puncte (calificat la etapa judeteana)

 

  • Olimpiada de MATEMATICA etapa locala
  1. Baciu Radu clasa a VIII-a A 24 puncte (calificat la etapa judeteana)
  2. Ciurea Adrian clasa a VIII-a A          19 puncte (calificat la etapa judeteana)
  3. Popescu Radu clasa a VIII-a A 15 puncte  (calificat la etapa judeteana)
  4. Mihalache Sara clasa a VII-a A20 puncte (calificat la etapa judeteana)
  5. Paun Tudor clasa a VII-a A  16  puncte (calificat la etapa judeteana)
  6. Caraba iulia clasa a VI-a A   16 puncte (calificat la etapa judeteana)
  7. Dumitrescu Gabriel clasa a VI-a A    22 puncte (calificat la etapa judeteana)
  8. Ion David clasa a VI-a B        26 puncte (calificat la etapa judeteana)
  9. Vasile Maria clasa a VI-a B    27 puncte  (calificat la etapa judeteana)
  10. Balas George clasa a V-a A    21 puncte (calificat la etapa judeteana)
  11. Soare Alexandra clasa a V-a A     20 puncte (calificat la etapa judeteana)

 

  • Olimpiada de LIMBA si LITERATURA ROMANA etapa locala
  1. Baciu Radu clasa a VIII-a A B120 puncte (calificat la etapa judeteana)
  2. Gazi Ruya clasa a VIII-a A111,5 puncte (calificat la etapa judeteana)
  3. Popescu Jean Radu clasa a VIII-a A 110 puncte  (calificat la etapa judeteana)
  4. Cantemir Malina clasa a VIII-a A  105 puncte (calificat la etapa judeteana)
  5. Tanase Ioana clasa a VIII-a B 105 puncte (calificat la etapa judeteana)
  6. Mihalache Sara clasa a VII-a A 115 puncte (calificat la etapa judeteana)
  7. Vasile Maria Alexandra clasa a VI-a B 103 puncte (calificat la etapa judeteana)
  8. Caraba Iulia Andreea clasa a VI-a A 100 puncte (calificat la etapa judeteana)
  9. Soare Alexandru clasa a V-a A 120 puncte (calificat la etapa judeteana)

 

  • Olimpiada de LINGVISTICA etapa judeteana
  1. Cantemir Malina clasa a VIII- a  42 puncte

 

  • Olimpiada LECTURA CA ABILITATE DE VIATA etapa judeteana
  1. Balaban Rares clasa a V-a B40 puncte
  2. Caraba Iulia clasa a VI-a A 35 puncte
  3. Vasile Maria clasa a VI-a B    53 puncte
  4. Ion Alecsandru David clasa a VI-a B 42 puncte
  5. Baciu Radu George clasa a VIII-a B 53 puncte
  6. Constantin Sara Denisa clasa a VIII-a B 53.5 puncte
  7. Mihai Theodora clasa a VIII-a B 50.5 puncte

 

  • Olimpiada de LIMBA si LITERATURA ROMANA etapa judeteana
  1. Gazi Ruya clasa a VIII-a A    99,5 puncte
  2. Popescu Jean Radu clasa a VIII-a A102,5 puncte - Mentiune
  3. Baciu Radu clasa a VIII-a A B 115 puncte (calificat la etapa nationala) - Locul I
  4. Cantemir Malina clasa a VIII-a A 107.5 puncte - Locul II
  5. Tanase Ioana clasa a VIII-a B 100.5 puncte
  6. Mihalache Sara clasa a VII-a A83 puncte
  7. Vasile Maria Alexandra clasa a VI-a B86.5 puncte
  8. Caraba Iulia Andreea clasa a VI-a A 79 puncte
  9. Soare Alexandru clasa a V-a A 79.5 puncte

 

  • Olimpiada de LIMBA si LITERATURA ROMANA etapa judeteana

              Clasa a IV-a

  1. Buzoianu Alexia     86 puncte
  2. Constantin Daria  89 puncte
  3. Daraban Victor        79 puncte
  4. Enus Anastasia   92 puncte - Mentiune
  5. Moromete Denisa  82 puncte
  6. Sanda Anais            79 puncte
  7. Spataru Vlad 94 puncte - Locul III
  8. Tanase Mara           91 puncte - Mentiune