Cariere

Hai și tu să fii PRO!

Te așteptăm în echipa noastră pentru a deveni împreună creatori de viitor și pentru a ghida elevii spre performanță! Ai oportunitatea de a lucra într-o echipă entuziastă, tânără, formată din cei mai buni profesori care te vor ajuta să te integrezi rapid în familia Pro Ingenio.

Te așteptăm în echipa #ProIngenio! Ne căutăm coleg(ă) care să gătească cele mai gustoase și apetisante preparate culinare pentru elevii și profesorii Pro Ingenio, începând cu luna septembrie 2021.

CANDIDATUL IDEAL

  • diplomă de calificare în domeniu;
  • cunoștințe profesionale bune privind: tehnologia culinară, norme și reguli de igienă, norme și tehnici de păstrare a alimentelor și produselor culinare;
  • persoană, calmă, rabdătoare, dedicată, organizată, cu o atitudine proactivă, atentă la detalii, punctuală, serioasă;
  • preferabil minim 3 ani experiență în domeniu;
  • spirit de echipă.

RESPONSABILITĂȚI

  • prepararea și montarea felurilor de mâncare din meniu;
  • comandă, testează, recepționează și depozitează ingredientele alimentare;
  • organizarea activității din bucătărie;
  • controlează și asigură starea de igienă corespunzatoare a locului de munca, a produselor alimentare și a preparatelor;
  • asigură păstrarea în condiții optime de igienă, temperatură și vecinătate a mărfurilor, materiilor prime și produselor finite etc;
  • asigurarea implementării și menținerii standardelor de păstrare și depozitare a produselor;
  • face propuneri de meniuri împreună cu rețetele aferente;
  • cunoașterea și respectarea politicilor și principiilor educaționale ale Școlii Gimnaziale Pro Ingenio în interacțiunea cu elevii.

BENEFICII

  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă entuziastă, tânără, într-o școală modernă
  • Salariu motivant
  • O masă caldă/zi

Te așteptăm în echipa #ProIngenio! Ne căutăm colegă care să aibă grijă de curățenia din campusul #ProIngenio începând cu luna septembrie 2021.

  • preferabil studii medii
  • persoană, calmă, iubitoare, rabdătoare, dedicată, organizată, cu o atitudine proactivă, atentă la detalii, punctuală, serioasă
  • preferabil minim 3 luni experiență în domeniu
  • spirit de echipă

  • execută programul de curățenie, respectand frecvența și intervalele pentru executarea sarcinilor;
  • semnalează responsabilului administrativ lipsa materialelor de uz igienic sau stocul insuficient;
  • gestionează eficient articolele de întreținere și curațenie
  • cunoașterea și respectarea politicilor și principiilor educaționale ale Școlii Gimnaziale „Pro Ingenio” în interacțiunea cu elevii.

BENEFICII

DESCRIEREA COMAPANIEI

Înființată în 2005, Școala Gimnazială „Pro Ingenio” susține performanța, pune la dispoziția beneficiarilor oportunități de dezvoltare și educație de calitate și se bazează pe valori precum integritate, competiție, performanță, adevăr, libertate. Școala Gimnazială „Pro Ingenio” respectă curriculumul național românesc considerat de către Organisation for Economic Co-operation and Development ca fiind unul dintre cel mai bine gândit și strucutrat curriculum din regiune.