Evaluare Națională

Informații cu privire la organizarea și desfășurarea evaluării naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a,
în anul școlar 2023-2024 :

Evaluare Națională
Evaluare Națională
Evaluare Națională

Nr. Crt.

Denumire liceu

1.

COLEGIUL NAȚIONAL „SF. SAVA”

2.

COLEGIUL NAȚIONAL BILINGV „GEORGE COȘBUC”

3.

COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE LAZĂR”

4.

COLEGIUL NAȚIONAL „SPIRU HARET”

5.

COLEGIUL NAȚIONAL „ELENA CUZA”

6.

COLEGIUL ECONOMIC „COSTIN C. KIRIȚESCU”

7.

COLEGIUL NAȚIONAL „GRIGORE MOISIL”

8.

LICEUL TEORETIC „ION BARBU”

9.

COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”

10.

COLEGIUL NAȚIONAL „MATEI BASARAB”

11.

COLEGIUL NAȚIONAL „ION NECULCE”

12.

LICEUL TEORETIC „NICOLAE IORGA”

13.

LICEUL TEORETIC „GEORGE CĂLINESCU”

14.

LICEUL INTERNAȚIONAL DE INFORMATICĂ

FELICITĂRI

PENTRU A X-A PROMOȚIE DE ABSOLVENȚI AI ȘCOLII ȘI PROFESORILOR NOȘTRI !

Liceele la care au ales să meargă absolvenții claselor a VIII a – Happy Owls & Gryffindors, în urma rezultatelor de la Evaluarea Națională – iunie 2022 – sunt:

Nr. Crt.

Denumire liceu

1.

COLEGIUL NAȚIONAL „SF. SAVA”

2.

COLEGIUL NAȚIONAL BILINGV „GEORGE COȘBUC”

3.

COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE LAZĂR”

4.

COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ „TUDOR VIANU”

5.

COLEGIUL NAȚIONAL „ELENA CUZA”

6.

COLEGIUL ECONOMIC „COSTIN C. KIRIȚESCU”

7.

COLEGIUL NAȚIONAL „GRIGORE MOISIL”

8.

LICEUL TEORETIC „ION BARBU”

9.

SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX BUCUREȘTI

10.

LICEUL BILINGV „OLGA GUDYNN”

11.

COMPLEXUL EDUCAȚIONAL LAUDE-REUT

12.

ȘCOALA SUPERIOARĂ COMERCIALĂ „NICOLAE KRETZULESCU”

FELICITĂRI

PENTRU A IX-A PROMOȚIE DE ABSOLVENȚI AI ȘCOLII ȘI PROFESORILOR NOȘTRI !

Liceele la care au ales să meargă absolvenții claselor a VIII a – Champions & Wizards, în urma rezultatelor de la Evaluarea Națională – iunie 2021 – sunt:

 

Nr. Crt.

Denumire liceu

1.

COLEGIUL NAȚIONAL „SF. SAVA”

2.

COLEGIUL NAȚIONAL BILINGV „GEORGE COȘBUC”

3.

COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ȘINCAI”

4.

COLEGIUL NAȚIONAL „I. L. CARAGIALE”

5.

COLEGIUL ECONOMIC „V. MADGEARU”

6.

COLEGIUL ECONOMIC „COSTIN C. KIRIȚESCU”

7.

COLEGIUL NAȚIONAL „GRIGORE MOISIL”

8.

COLEGIUL NAȚIONAL „SPIRU HARET”

9.

COLEGIUL NAȚIONAL „MATEI BASARAB”

10.

LICEUL TEORETIC „JEAN MONNET”

11.

LICEUL TEORETIC „ION BARBU”

12.

COLEGIUL NAȚIONAL „ION CREANGĂ”

13.

LICEUL DE ARTE „MARGARETA STERIAN”

FELICITĂRI

PENTRU A VIII-A PROMOȚIE DE ABSOLVENȚI AI ȘCOLII ȘI PROFESORILOR NOȘTRI !

Liceele la care au ales să meargă absolvenții claselor a VIII a – Evolution & Magic Team, în urma rezultatelor de la Evaluarea Națională – iunie 2020 – sunt:

Nr. Crt.

Denumire liceu

1.

COLEGIUL NAȚIONAL „SF. SAVA”

2.

COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE LAZĂR”

3.

COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ȘINCAI”

4.

COLEGIUL NAȚIONAL „I. L. CARAGIALE”

5.

COLEGIUL NAȚIONAL „GRIGORE MOISIL”

6.

COLEGIUL NAȚIONAL „ELENA CUZA”

7.

COLEGIUL NAȚIONAL „CANTEMIR VODĂ”

8.

COLEGIUL NAȚIONAL „SPIRU HARET”

9.

LICEUL TEORETIC „NICOLAE IORGA”

10.

LICEUL TEORETIC „C. A. ROSETTI”

11.

LICEUL TEORETIC BILINGV „MIGUEL DE CERVANTES”

FELICITĂRI

PENTRU A VII-A PROMOȚIE DE ABSOLVENȚI AI ȘCOLII ȘI PROFESORILOR NOȘTRI !

Liceele la care au ales să meargă absolvenții claselor a VIII a – Brilliant Bears & Friends, în urma rezultatelor de la Evaluarea Națională – iunie 2019 – sunt:

Nr. Crt.

Denumire liceu

1.

COLEGIUL NAȚIONAL „SF. SAVA”

2.

COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE LAZĂR”

3.

COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ  „TUDOR VIANU”

4.

COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ȘINCAI”

5.

COLEGIUL NAȚIONAL „I. L. CARAGIALE”

6.

COLEGIUL NAȚIONAL „GRIGORE MOISIL”

7.

COLEGIUL NAȚIONAL „ELENA CUZA”

8.

LICEUL CRONOS

9.

LICEUL TEORETIC „ION BARBU”

FELICITĂRI

CELEI DE-A ȘASEA PROMOȚII DE ABSOLVENȚI AI ȘCOLII ȘI PROFESORILOR NOȘTRI !

Rezultatele obținute de absolvenții claselor a VIII a – Arrows & Fireflies la Evaluarea Națională – iunie 2018 și repartizarea la licee

Nr. Crt.

Media de admitere la liceu

Admis la…

1.

7,93

Complexul Educațional Lauder Reut

2.

8,37

Liceul Teoretic „Ion Barbu”

Științe Sociale

3.

7,06

Liceul cu Program Sportiv „Mircea Eliade”

Științe ale Naturii

4.

9,89

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

5.

8,56

Colegiul Național „Ion Neculce”

Filologie

6.

9,64

Colegiul Național „Grigore Moisil”

Matematică – Informatică

7.

9,76

Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”

Matematică – Informatică

8.

9,38

Colegiul Național „I.L.Caragiale”

Matematică – Informatică

9.

9,07

Colegiul Național „Grigore Moisil”

Filologie

10.

9,73

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Filologie

11.

9,80

Colegiul Național „Spiru Haret”

Științe Sociale

12.

9,28

Colegiul Național „Elena Cuza”

Matematică – Informatică

13.

8,76

Liceul Teoretic Internațional de Informatică

14.

9,51

Colegiul Național „Gheorghe Șincai”

Științe ale Naturii

15.

9,36

Colegiul Național „I.L.Caragiale”

Matematică -Informatică

16.

9,15

Colegiul Național „Grigore Moisil”

Științe Sociale

17.

8,83

Colegiul Național „Iulia Hașdeu”

Filologie

18.

10.00

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

19.

9,77

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr”

Științe Sociale

20.

9,01

Colegiul Național „Matei Basarab”

Științe Sociale

FELICITĂRI

CELEI DE-A CINCEA PROMOȚII DE ABSOLVENȚI AI ȘCOLII ȘI PROFESORILOR NOȘTRI !

Rezultatele obținute de absolvenții clasei a VIII a – Champions la Evaluarea Națională – iunie 2017 și repartizarea la licee

Nr. Crt.

Media de admitere la liceu

Admis la…

1.

9,83

Colegiul Național „Spiru Haret”

Științe Sociale

2.

9.87

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

3.

9.75

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr”

Științe Sociale

4.

9.84

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

5.

9.71

Colegiul Național „Grigore Moisil”

Matematică – Informatică

6.

9.91

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

7.

10.00

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

8.

9.98

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr”

Matematică – Informatică

9.

9.74

American International School of Bucharest

10.

9.92

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr”

Științe ale Naturii

11.

9.96

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr”

Științe ale Naturii

12.

9.91

Colegiul Național „Spiru Haret”

Științe Sociale

13.

9.86

Colegiul Național „Grigore Moisil”

Matematică Informatică

FELICITĂRI

CELEI DE-A PATRA PROMOȚII DE ABSOLVENȚI AI ȘCOLII ȘI PROFESORILOR NOȘTRI !

Rezultatele obținute de absolvenții clasei a VIII a – Sparks & Butterflies la Evaluarea Națională – iunie 2016 și repartizarea la licee

Nr. Crt.

Media de admitere la liceu

Admis la…

1.

10

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

2.

9.71

Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”

Matematică – Informatică

3.

9.81

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

4.

9.53

Colegiul Național „Grigore Moisil”

Matematică – Informatică

5.

9.92

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

6.

8.55

Liceul Teoretic „Ion Barbu”

Filologie

7.

9.39

Colegiul Național „Spiru Haret”

Științe sociale

8.

9.63

Colegiul Național „Ion Creangă”

Matematică – Informatică

9.

9.25

Colegiul Național „I.L. Caragiale”

Matematică – Informatică

10.

9.73

Colegiul Național „Spiru Haret”

Științe Sociale

11.

9.81

Colegiul National „Grigore Moisil”

Matematică – Informatică

12.

8.53

Liceul Bilingv „Miguel de Cervantes”

Filologie

13.

9.57

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Filologie

14.

9.62

Colegiul Național „Spiru Haret”

Matematică – Informatică

15.

9.96

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

16.

9.67

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr”

Filologie

17.

8.02

Liceul teoretic „Eugen Lovinescu”

Matematică – Informatică

18.

9.27

Colegiul Național Grigore Moisil

Filologie

19.

9.11

Școala Centrală

Matematică – informatică

20.

9.55

Colegiul Național „Spiru Haret”

Matematică – Informatică

21.

9.26

 Colegiul Național „Grigore Moisil” 

Științele Naturii

22.

8.69

 Liceul Teoretic Internațional de Informatică București

23.

8.99

 Liceul Bilingv „Miguel de Cervantes”

Matematică – Informatică

24.

9.57

Colegiul Național „Spiru Haret”

Matematică – Informatică

25.

9.88

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

26.

9.75

 Colegiul Național „Spiru Haret”

Matematică – Informatică

27.

9.57

 Colegiul Național „Spiru Haret”

Matematică – Informatică

28.

8.57

 Liceul Bilingv „Miguel de Cervantes”

Filologie

29.

9.81

Școala Europeană

30.

9.57

 Colegiul Național „Gheorghe Șincai”

31.

8.59

 Liceul Teoretic „Ion Barbu”

Filologie

FELICITĂRI

CELEI DE-A TREIA PROMOȚII DE ABSOLVENȚI AI ȘCOLII ȘI PROFESORILOR NOȘTRI !

Rezultatele obținute de absolvenții clasei a VIII a – BUSY BEES & MUSKETERS la Evaluarea Națională – iunie 2015

Nr. Crt.

Nume și prenume elev

Notă limba și literatura română

Notă matematică

Medie generală obținută la Evaluarea Națională

1.

ANGHEL ȘTEFAN ALEXANDRU

8.35

5.25

6.80

2.

CĂLIN GABRIEL DANIEL

8.60

8.90

8.75

3.

CORNEA ANDREI

9.55

9.80

9.67

4.

CORNEA ȘTEFAN

8.85

8.30

8.57

5.

COSTIN GEORGE TUDOR

9.35

9.75

9.55

6.

DAVID ERIN GABRIELA

9.65

9.35

9.50

7.

DEMONTE IOANA

9.50

8.55

9.02

8.

DIMA ALEXANDRU

9.15

9.50

9.32

9.

DINCULESCU ALEXANDRU SORIN

8.85

8.05

8.45

10.

DUMITRU BIANCA ANA MARIA

9.70

8.90

9.30

11.

GAVRILESCU ADRIAN CĂLIN

6.85

8.85

7.85

12.

HEMADE HASSAN

5.95

7.60

6.77

13.

HEMADE HUSSEIN

6.10

6.15

6.12

14.

IANCU DENISA IONELA

9.75

9.55

9.65

15.

MANU COSMIN ALEXANDRU

7.25

7.35

7.30

16.

MATEI MARIA ALEXANDRA

9.65

9.60

9.62

17.

NICOLĂESCU VLAD IOAN

9.45

10.00

9.72

18.

POPESCU DIANA ANDREEA

9.75

9.80

9.77

19.

SOREATA BRIANA MARIA

9.60

10.00

9.80

20.

ȘERBAN SABIN NICOLAE

8.90

8.55

8.72

21.

ȘUȘU ANDREI COSTIN

8.35

6.95

7.65

22.

TĂTARU CRISTIAN

7.25

8.05

7.65

FELICITĂRI

CELEI DE-A DOUA PROMOȚII DE ABSOLVENȚI AI ȘCOLII ȘI PROFESORILOR NOȘTRI !

Rezultatele obținute de absolvenții clasei a VIII a – TEAM la Evaluarea Națională – iunie 2014 și repartizarea la licee

Nr. Crt.

Media de admitere la liceu

Admis la…

1.

9.94

Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”

Matematică – Informatică

2.

9.86

Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”

Matematică – Informatică

3.

9.82

Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”

Matematică – Informatică

4.

9.79

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

5.

9.70

Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”

Matematică – Informatică

6.

9.72

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

7.

9.73

Colegiul Național „Sfântul Sava”

Matematică – Informatică

8.

9.56

Colegiul Național Bilingv „George Coșbuc”

Matematică – Informatică / Limba Engleză

9.

9.56

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr”

Filologie

10.

9.40

Colegiul Național „Gheorghe Șincai”

Matematică – Informatică

11.

9.32

Colegiul National Bilingv „George Coșbuc”

Matematică – Informatică / Limba Engleză

12.

9.20

Colegiul Național „Spiru Haret”

Științe sociale

13.

9.25

Colegiul Național Bilingv „George Coșbuc”

Filologie /Limba Engleză

14.

9.25

Colegiul Național „Gheorghe Șincai”

Filologie

15.

8.80

Colegiul Național „Elena Cuza”

Filologie / Limba Engleză

16.

9.06

Școala Americană

17.

6.98

Liceul tehnologic „Sf. Antim Ivireanu”

Turism și alimentație

FELICITĂRI

PRIMEI PROMOȚII DE ABSOLVENȚI AI ȘCOLII ȘI PROFESORILOR NOȘTRI !

Rezultatele obținute de absolvenții clasei a VIII a – DOLPHINS la Evaluarea Națională – iunie 2013

Nr. Crt.

Nume și prenume elev

Notă limba și literatura română

Notă matematică

Medie generală obținută la Evaluarea Națională

1.

GAVRILESCU ANA

10.00

10.00

10.00

2.

GRECU ANDREI CĂLIN

10.00

10.00

10.00

3.

MARIN VICTOR

10.00

10.00

10.00

4.

KHAMIS NUR

9.85

10.00

9.92

5.

TREEROIU DIANA

9.80

10

9.90

6.

IONESCU VLAD

9.70

10.00

9.85

7.

GARZON FLORIN

9.40

10

9.70

8.

DUMITRU ALEXANDRU

9.65

9.40

9.52

9.

IORDACHE ALEXANDRU

9.00

9.95

9.47

10.

SAVU ALBERTO

8.65

9.90

9.27

11.

DUMITRESCU IONUȚ

8.30

9.85

9.07

12.

GHEORGHIU PAUL

8.35

9.45

8.90

13.

BULAT FABRIZIO

6.70

8.05

7.47

Mediile obținute la Evaluarea Națională de către elevii Pro Ingenio în ultimii 11 ani, i-au ajutat pe elevi să aleag licee de top:

Colegiul Național de Informatică Tudor Vianu

COLEGIUL NAȚIONAL BILINGV „GEORGE COȘBUC”

COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE LAZĂR”

COLEGIUL ECONOMIC „COSTIN C. KIRIȚESCU”

COLEGIUL NAȚIONAL „SPIRU HARET”

COLEGIUL NAȚIONAL „SF. SAVA”

COLEGIUL NAȚIONAL „ELENA CUZA”

COLEGIUL NAȚIONAL „GRIGORE MOISIL”

LICEUL TEORETIC „ION BARBU”

COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL”

COLEGIUL NAȚIONAL „MATEI BASARAB”

COLEGIUL NAȚIONAL „ION NECULCE”

LICEUL TEORETIC „NICOLAE IORGA”

LICEUL TEORETIC „GEORGE CĂLINESCU”

LICEUL INTERNAȚIONAL DE INFORMATICĂ

LICEUL BILINGV "OLGA GUDYNN"

Te rugăm să completezi datele din acest formular, iar noi te vom contacta în timpul cel mai scurt.

Detalii despre elev
Informații părinte